V sobotu 2. decembra 2023 sa konal v Zlíne-Lúkach Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka organizovaný spolkom Behy Zlín a našou materskou spoločnosťou Krajči plus. Výťažok z behu putoval už šiestym rokom na Nadačný fond detskej onkológie Krtek. Celkom sa pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek podarilo vybrať 222 000 Kč.

Preteky sa podarilo úspešne zorganizovať s počtom 287 prihlásených bežcov. V hlavných pretekoch na 10 km sa medzi mužmi na prvom mieste umiestnil Beníček Matěj (KESBUK) s časom 34:33 a medzi ženami Špičáková Jitka (AD Sport) s časom 41:05. Na výber bolo klasicky z dvoch tratí – 5 km a 10 km, pre deti bol pripravený prekážkový beh, ktorým sprevádzali Mikuláši, čerti a anjeli. Pre celú rodinu bol pripravený bohatý sprievodný program.

Celkom sa pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek podarilo vybrať 222 000 Kč – 100 000 korunami sa podieľala naša materská spoločnosť Krajči plus, spoluorganizátor závodu, na štartovnom a od sponzorov sa vybralo 122 000 Kč. Ďalšie peniaze prispeli účastníci do zapečatenej pokladničky NFDO Krtek. Za uplynulých šesť ročníkov sa nám pre NFDO Krtko podarilo vybrať už viac ako 1 058 000 Kč!

Bežecký závod už po tridsiatej šiestej organizoval bežecký spolok Behy Zlín. V roku 2018 sa do organizácie závodu zapojila naša materská spoločnosť a urobila z neho benefičný závod na pomoc onkologicky chorým deťom – Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka.

Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka opäť potvrdil, že ide o druhú najväčšiu bežeckú akciu v Zlíne.