V sobotu 5. decembra 2020 sa konal v Zlíně-Loukách Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka organizovaný spolkom Behy Zlín a našou českou materskou firmou Krajči plus. Výťažok z behu putoval už tretí rok na Nadačný fond detskej onkológie Krtek. Celkom sa pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek podarilo vybrať 147 750 Kč.

Hoci nebolo do poslednej chvíle jasné, či sa preteky z dôvodu protiepidemiologických opatrení uskutoční, nakoniec sa podarilo závod úspešne zorganizovať s počtom 235 prihlásených bežcov. Celý závod sprevádzala sprísnené hygienické opatrenia a pretekári museli štartovať postupne v časových intervaloch. Aj napriek tomu všetko prebehlo bez problémov a všetci štartujúci závod úspešne dokončili. Preteky medzi mužmi vyhral Matěj Beníček (KESBUK Team) a medzi ženami Jana Žaludková.

Celkom sa pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek podarilo vybrať takmer 150 tisíc korún – 100 000 korunami sa podieľal spoluorganizátor Mikulášskeho behu s Cyrilom pre Krtka rodinná firma Krajči plus, zo štartovného závodu išlo 35 250 Kč a ďalších 12 500 Kč sa podarilo vybrať na NFDO Krtek na mieste.

Bežecký závod už po tridsiaty tretí organizoval bežecký spolok Behy Zlín. V roku 2018 sa do organizácie závodu zapojila naša česká materská firma Krajči plus, ktorá sa stala spoluorganizátorom behu a urobila z neho benefičný závod na pomoc onkologicky chorým deťom – Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka.

Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka opäť potvrdil, že ide o druhú najväčšiu bežeckú akciu v Zlíne!