V sobotu 7. decembra 2019 sa konal v Zlíne – Loukách Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka, na ktorého organizáciu sa tento rok po druhýkrát podieľala aj naša česká materská firma Krajči plus a urobila z neho dobročinný beh pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek. Na pomoc onkologicky chorým deťom sa podarilo vybrať celkom 200 000 Kč.

Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka v Zlíne dokončil rekordný počet 342 bežcov a 68 detí. Preteky medzi mužmi vyhral Filip Vabroušek (Sýkora running) a medzi ženami Martina Novotná (Onemec team). Celkom sa pre Nadačný fond detskej onkológie Krtek podarilo vybrať 200 000 Kč – 100 000 korún prispela naša materská firma Krajči plus – hlavný partner Mikulášskeho behu s Cyrilom pre Krtka, zo štartovného závodu išlo 58 800 korún, 30 000 korún venovali badmintonisté z Kunovíc – BC Lokomotíva Kunovice a 2 500 korún badmintonisté z Uherského Brodu, celkovo teda 191 300 Kč. Firma Krajči plus nakoniec prispela ešte ďalších 9 000 korún, aby celková suma presiahla úžasných 200 000 Kč, ktoré pomôžu malým onkologickým pacientom

Bežecký závod už po tridsiatej druhej organizoval bežecký spolok Behy Zlín. V roku 2018 sa do organizácie závodu zapojila naša materská firma Krajči plus, výrobca tradičných Cyrilových zemiačikov, ktorá sa stala spoluorganizátorom a hlavným sponzorom pretekov a urobila z neho benefičný závod na pomoc onkologicky chorým deťom – Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka.

Závodu sa zúčastnil rekordný počet 342 bežcov, prihlásených ich bolo a štartovné ich uhradilo 392, časť z nich odradila rannej poľadovica a časť z nich na poslednú chvíľu zradilo zdravie. Mikulášsky beh s Cyrilom pre Krtka aj tak potvrdil, že ide o druhú najväčšiu bežeckú akciu v Zlíne!