Počuli ste už o Grand Prix 2022? Ide o podujatie, ktoré zastrešuje Majstrovstvá Európy vznášadiel a Majstrovstvá Slovenska motorových člnov. Toto jedinečné podujatie sa uskutoční cez víkend 20. – 21.augusta na Piešťanskej lodenici a spoločnosť Krajči Plus SK bude s obľúbenými Cyrilovymi lupienkami jedným z jeho sponzorov.

Pýtate sa však čo sú to tie vznášadlá? Ako píšu na stránke www.vznasadla.sk: „Tieto jedinečné stroje vyzerajú na prvý pohľad ako veľké detské hračky. Keď jazdia, každý stroj letí asi tridsať centimetrov nad povrchom, či hladinou. Okolo spodnej časti majú akúsi „zásteru“, pod ktorou sa tiesni stlačený vzduch. Obrovský ventilátor v zadnej časti zaisťuje zdvihnutie vznášadla aj jeho pohon. Je naozaj prekvapujúce, že tento nezvyčajný stroj je schopný dosiahnuť rýchlosť viac ako sto kilometrov za hodinu po suchu, vode, naprieč ľadovou či bahnovou plochou.“

Ak ste rovnako ako my ešte nemali možnosť vidieť vznášadlo naživo, určite si naplánujte na víkend 20.-21.augusta cestu do Piešťan. Okrem jedinečného zážitku zo vznášadiel si budete môcť pochutiť aj na Cyrilovych lupienkoch:)